nieuws

01
02
12

Voorproefje V: celliste Janice Wong!
Benieuwd wat de 25-jarige muzikale dame uit Melbourne, Janice Wong, voor je in petto heeft tijdens Stukafest?

Je vraagt je vast af, hoe komt deze Australische celliste in het kleine Amsterdam terecht? “Vier jaar geleden was ik in Amsterdam voor een uitwisselingsjaar tijdens mijn bachelor. Ik vond Amsterdam echt geweldig en besloot dat ik hier zeker nog terug wilde komen. Bovendien ben ik tijdens mijn uitwisselingsjaar ook de band ‘Birds of Lindingo’ begonnen met Andreas.” Janice Wong is veel met muziek maken bezig geweest tijdens haar verblijf in Amsterdam. “Ik zou hier graag fulltime met muziek bezig zijn maar dat is ook iets wat best eng is om te doen. Toen ik mijn bachelor af had wilde ik eigenlijk in Nederland komen werken maar uiteindelijk heb ik hier vorig jaar eerst nog een master ‘New Media’ aan de UvA gedaan.”

Tijdens Stukafest zal Janice met haar cello moderne muziek spelen, om zo aan te tonen hoe klassieke instrumenten ook modern kunnen zijn. “Ik speel al sinds mijn achtste cello, toen speelde ik vooral conventionele klassieke muziek. Op een gegeven moment had ik genoeg van klassieke muziek en ben ik mee gaan spelen met liedjes van artiesten. Daar maak ik dan Youtube filmpjes van. Veel artiesten die ik leuk vind hadden wel een paar strijkers in hun liedjes waar ik dan met mijn cello mee kon spelen en het strijkers gedeelte ervan uit kon breiden. Maar ook op de middelbare school speelde ik vaak mee met de band van mijn vrienden. Door op deze manier cello te spelen had ik ook de kans om mee te spelen met artiesten die ik bewonderde.” Een voorbeeld hiervan is Imogen Heap, waar Janice vorig jaar mee optrad in de Melkweg. “Ja, dat was zo bijzonder! Ik vind het dus heel leuk om met andere artiesten mee te spelen die ik op de radio hoor of artiesten waar ik cd’s van heb gekocht. In Australie heb ik ook af en toe audities gedaan om mee te spelen. Het is veel leuker om met artiesten die je bewondert mee te werken aan een bijzonder optreden dan om een superfan te zijn. Een aantal jaar geleden was Imogen Heap in Melbourne. Ik was zo enthousiast dat ze kwam, en zo benieuwd naar haar optreden dat ik besloot om helemaal geen recencies of blogs te lezen om mezelf te laten verassen.Tijdens het concert, wat echt geweldig was, begon Imogen Heap opeens over een cellist. Ze vertelde dat ze een auditie had gedaan via Twitter voor een cellist tijdens het optreden in Melbourne maar dat niemand had gereageerd. Na het concert heb ik alsnog een auditiefilmpje naar haar opgestuurd en we zouden in contact blijven. Toen ze naar Amsterdam kwam, mocht ik samen met haar optreden!

Janice heeft vele muzikale ambities. “Met mijn bandjes gaat het nu erg goed. Met Birds of Lidingo zijn we nu bezig met allemaal nieuw materiaal. En met The Fox (sensitive pop/rock music with power), waarin ik gitaar en cello speel, zijn we net naar Londen geweest. We hadden daar een gesprek met een manager om te zien of we de Engelse muziekmarkt kunnen veroveren. Met mijn cello heb ik niet veel plannen voor een solo carrière, daarom neem ik op Stukafest ook special guests mee. Als ik speel voel ik me superfijn maar ik vind het moeilijk om het publiek te vermaken tussen de liedjes door. Wat betreft mijn cello carrière, wil ik graag met nog veel andere muzikanten samen spelen.”

En op Stukafest? “Op Stukafest zal ik bekende nummers spelen met een twist. Een andere hint is dat ik ook net een een ‘loop machine’ heb aangeschaft (daarmee kan live een geluidsfragment worden opgenomen wat dan herhaald kan worden) waar ik superblij mee ben.”

Zie hier hoe Janice het nummer 'Home Again' van Michael Kiwanuka 'met een twist' speelt en zie daar hoe Janice optrad met Imogen Heap in de Melkweg!